Pevná náprava s brzděnými kolovými jednotkami AL-KO 2051Ab STARR. pro osazení na listových pružinách. Používá se v kombinaci se speciálními hydraulickými tlumiči AL-KO. Oproti dnes běžnému odpružení různými systémy gumových elementů poskytují nápravy s listovými pery výrazně měkčí pružení. Spolu s kvalitními hydraulickými tlumiči pérování se tak postarají o dokonalé vyhlazení všech rázů zapřičiněných nerovnostmi vozovky. Pomáhají tak eliminovat poskakování přívěsu na příčných prazích, výtlukách i polních cestách. Výborně se hodí pro užití na přívěsech určených k převozu křehkých nebo na otřesy náchylných materiálů a výrobků jako sklo, sádrokarton, svítidla, porcelán apod. Kvalitní odpružení s výborným zatlumením ocení i ti, kteří využívají přívěs pro převoz lehkých nákladů. Jízda po nerovnostech je i s málo naloženým nebo prázdným přívěsem pohodlnější a bezpečnější, otřesy netrpí náklad ani vlastní rám přívěsu.
Součástí balení je pevná náprava osazená dvěma kompletními kolovými jednotkami.
Pozor: Listová péra, dorazy, hydraulické tlumiče a materiál pro jejich montáž je nutné dokoupit zvlášť. Tyto díly naleznete níže v souvisejícím zboží.
Náprava je dodávána bez kolových šroubů. Vhodný typ šroubů, dle dosedací plochy disku, naleznete v souvisejícím zboží.
| ROZSAH | |
| šířka v montážních úchytech (mm) | 1550 |
| šířka přes dosedací plochy bubnů (mm) | 2000 |
| hmotnost (kg) | 45 |
| výrobce | AL-KO |
| seřizování kolových jednotek | manuální |
| odpružení | listové pružiny |
| odolnost vůči vodě | Standardní |
| brzděná/nebrzděná | brzděná |
| kolová jednotka | AL-KO 2051Ab STARR (pr. čepu 39 mm) |
| kolový úchyt | 112x5 |
| maximální zatížení nápravy (kg) | 1500 |
| povolený zális kola (ET / IS) | 27-33 mm |
| ROZSAH | |
| šířka v montážních úchytech (mm) | 1550 |
| šířka přes dosedací plochy bubnů (mm) | 2000 |
| hmotnost (kg) | 45 |
| výrobce | AL-KO |
| seřizování kolových jednotek | manuální |
| odpružení | listové pružiny |
| odolnost vůči vodě | Standardní |
| brzděná/nebrzděná | brzděná |
| kolová jednotka | AL-KO 2051Ab STARR (pr. čepu 39 mm) |
| kolový úchyt | 112x5 |
| maximální zatížení nápravy (kg) | 1500 |
| povolený zális kola (ET / IS) | 27-33 mm |
Dobry den mam od vas koupenou Náprava AL-KO Starr Plus BS (1500kg) a=1550 mm, c=2000 mm, 2051Ab, 112x5 V návodu jsem se nedočetl jak přesně jí namontovat… někde čtu že červená zaslepka na brzdove lanko patří na stranu řidiče, ale podle jineho navodu zase svár napravy po smeru jizdy, a tim padem by se to neshodovalo… takze poprosim o nějaký detailnějsi fota nebo popis umístění nápravy. Děkuji
Dobrý den.
Návod na montáž nápravy a příslušenství naleznete zde: www.vapp.cz/media/2600/pokyny-pro-montaz-naprav-list-pera-al-ko.pdf?&key=ZGpmIyQwNUZfMjYwMA==
Návod obsahuje instrukce přímo od výrobce nápravy, je rozdělen do sekcí podle typu nápravy a obsahuje mimo jiné i zástavbové tabulky s potřebným rozmístěním jednotlivých komponent. Nápravy jsou určené výhradně pro použití v kombinaci s originálním příslušenstvím AL-KO (listovými péry, třmeny, tlumiči atd). Zároveň je potřeba, aby rám přívěsu měl příslušné zástavbové dispozice a umožňoval montáž dle tabulek v návodu.
Bohužel nemáme k dispozici fotky namontované brzděné nápravy tohoto typu, ve výrobě je nepoužíváme. Nicméně obdobnou montáž mají i nebrzděné typy, viz zde: https://cdn.vapp.cz/images/0/3b7b0032d37d112a/6/vapp-lpv-3.jpg?hash=-1266630203&v=2
Pokud byste si s montáží nápravy nevěděl rady, doporučujeme ji svěřit odbornému servisu.





Tento internetový obchod využívá k zajištění funkčnosti webových stránek a k vylepšování uživatelského komfortu soubory cookies. Některé z nich jsou pro chod nezbytné, jiné nám pomáhají web vylepšovat a přizpůsobovat Vašim potřebám. Kliknutím na tlačítko "Rozumím" nám udělíte souhlas s využíváním souborů cookies.
Kontaktovat podporu