Nahoru

Poradna - TEST

Zapojení elektroinstalace:
 

Zapojení zástrček přívěsů a zásuvek tažných zařízení - rozkresy zapojení autozásuvek a vidlic přívěsů


Zapojení bajonetů zadních sdružených svítilen - rozkresy zapojení autozásuvek a vidlic přívěsů


Sdružené zadní LED svítilny - Praktické informace o LED osvětlení přívěsů.


 

Identifikace AL-KO náprav a dílů

 

Pomůcka pro identifikaci náprav AL-KO - Potřebujete objednat novou nápravu a nevíte jakou? Stáhněte si tento obecný výkres nápravy, doplňte do něj všechny údaje, které znáte a zašlete nám ho. I když budou některé údaje chybět, pokusíme se Vaší nápravu identifikovat. 


Identifikace náhradních dílů AL-KO - Jednoduchá identifikace náhradních dílů AL-KO podle ETI čísel.


Pokyny pro montáž AL-KO náprav s listovými péry - Pokyny pro montáž náprav AL-KO STARR nebrzděných 750 kg a 1500 kg, brzděných 1500 kg a 1800 kg, jejich kolových jednotek, listových pér a příslušenství.


 

Zákony, vyhlášky a předpisy:

 

Spojitelnost vozidel do soupravy - jaký přívěs můžete připojit za váš automobil z pohledu legislativy se dočtete v tomto článku. Řešená je spojitelnost z pohledu hmotností i z pohledu rozměrů. (Poslední aktualizace 2019/03)


Skupiny řidičského oprávnění k tažení přívěsu - přehled skupin řidičského průkazu, se kterými lze tahat přívěs včetně podrobného rozpisu oprávnění. (Poslední aktualizace 2019/07)


Jízda v jízdních pruzích a předjíždění s přívěsem - pravidla jízdy v pruzích a předjíždění s přívěsem v obci a mimo obec podle délky soupravy (Poslední aktualizace 2020/03)


Sazby silniční daně - stručný přehled sazeb silniční daně pro jedno až třínápravové přívěsy do 3,5 t včetně odkazů na legislativu
(Poslední aktualizace 2020/01)


Zákon 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích - povinnosti řidiče, povinnosti provozovatele vozidla, označení přesahujícího nákladu, bodový systém, nejvyšší povolené rychlosti a další důležitá ustanovení, která byste měli znát, než vyjedete na silnici


Předpis EHK/OSN č. 48 - montáž a umístění zařízení pro osvětlení a světelnou signalizaci vozidel (pdf 0,5 MB)

V tomto dokumentu se dozvíte, jaké svítilny a odrazky jsou na vozidlech (i přívěsech) povinné, jaké jsou volitelné a jaké zakázané. U všech druhů svítilen jsou uvedeny požadavky na jejich počet, umístění a geometrickou viditelnost.


Vyhláška č. 341/2014 Sb. - o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích (pdf 20,5 MB)

Ve vyhlášce najdete např. max. povolené rozměry vozidel a souprav, podmínky spojitelnosti přívěsu do soupravy a další užitečné informace o podmínkách provozu.