Tažná spojka AL-KO AK 351 z produktové řady AL-KO Premium Profi nahrazuje dnes již nevyráběný model tažné spojky AL-KO AK 350. Stejně jako model AK 300 má robustní tělo z litinového odlitku, které je nově opatřeno přípravou pro vestavbu integrovaného zámku, vylepšený závěr a ovládací madlo se stiskací pojistkou. Model AK 351 je vybavený předním indikátorem správného zapojení (nasazení na kulový čep) a ukazatelem míry opotřebení kulového spoje. Výřezy v okraji spojky umožňují osazení hrany tažné spojky tzv. Soft Dockem - pružným gumovým chráničem.
Tažná spojka AL-KO AK 351 je určená pro montáž na trubku nájezdové brzdy o průměru 60 mm (např. AL-KO 2,8VB, Profi V 3500 a další). Spojka je určená pro nájezdové brzdy AL-KO s uchycením dvěma šrouby M16 horizontálně v rozteči 54 mm. Lze jí však osadit i na jiné brzdy se stejným úchytem.
UPOZORNĚNÍ:
Ukazatel míry opotřebení na tažné spojce signalizuje opotřebení kulového spoje, nikoliv pouze opotřebení samotné tažné spojky. Pokud ryska ukazatele směřuje do červeného pole označeného znaménkem "-", znamená to jednu z následujícíh možnosti:
Pro minimalizaci opotřebení tažné spojky i tažné koule je nutné udržovat kulový spoj čistý a promazaný. V pravidelných intervalech očistěte kouli i vnitřek tažné spojky od všech nečistot a zbytků mazacího tuku a naneste novou vrstvu neznečištěné vazelíny. Prach a nečistoty, které během provozu ulpí v mazacím tuku přispívají k rychlejšímu opotřebení (obroušení) koule i uložení tažné spojky. K velmi rychlému opotřebení vede také provozování kulového spoje bez mazacího tuku nebo nedostatečně namazaného.
||| Kompatibilní s ETI: 807036, 807045, 807046, 807047, 807048, 807049, 807050, 807051, 807069, 807120, 811288, 811622, 811623, 811828 |||
| výrobce | AL-KO |
| montáž na trubku průměru | 60 mm |
| max. hmotnost přívěsu (kg) | 3500 |
| max. povolené svislé zatížení (kg) | 350 |
| velikost horizontálních šroubů | M16 |
| velikost vertikálních šroubů | M16 |
| pro přívěsy | brzděné |
| hodnota D/Dc (kN) | 31 |
| homologace | E1 55R-01 1595 |
| materiál | litina |
| otvory pro uchycení | 2x horizontálně, do kříže (1x horizontálně + 1x vertikálně) |
| pro kouli o průměru (mm) | 50 |
| pro profil | trubka |
| utahovací moment | 86 Nm |
| zámek součástí dodávky | ano |
| výrobce | AL-KO |
| montáž na trubku průměru | 60 mm |
| max. hmotnost přívěsu (kg) | 3500 |
| max. povolené svislé zatížení (kg) | 350 |
| velikost horizontálních šroubů | M16 |
| velikost vertikálních šroubů | M16 |
| pro přívěsy | brzděné |
| hodnota D/Dc (kN) | 31 |
| homologace | E1 55R-01 1595 |
| materiál | litina |
| otvory pro uchycení | 2x horizontálně, do kříže (1x horizontálně + 1x vertikálně) |
| pro kouli o průměru (mm) | 50 |
| pro profil | trubka |
| utahovací moment | 86 Nm |
| zámek součástí dodávky | ano |
Tento internetový obchod využívá k zajištění funkčnosti webových stránek a k vylepšování uživatelského komfortu soubory cookies. Některé z nich jsou pro chod nezbytné, jiné nám pomáhají web vylepšovat a přizpůsobovat Vašim potřebám. Kliknutím na tlačítko "Rozumím" nám udělíte souhlas s využíváním souborů cookies.
Kontaktovat podporu